OLYMPUS DIGITAL CAMERAFirma Zdeněk Kalášek byla založena v roce 1995. Již od začátků se firma zaměřila na zakázkovou výrobu. Jeden z prvních oborů činností byla výroba a montáž kuchyní a zakázkového nábytku, posléze se k výrobnímu programu přidala v roce 1998 výroba pracovních desek (plátů) pro průmyslové šicí stroje (cílový odběratel Německo EU). Hlavním odběratelem je Koncern Duerkopf Adler Německo, v CZ vlastní firmu Minerva Boskovice.
Již tato výroba umožnila růst firmy a zaměstnávání pracovníků. Větší efektivita strojové výroby plátu vedla k postupnému omezení zakázkové výroby kuchyní a nábytku. Tato výroba je nadále ve firmě pouze okrajovou záležitostí
V současnosti je firma pana Zdeňka Kaláška zaměřena na specializovanou výrobu ze dřeva a další polotovarů ze dřeva (překližky, OSB desky, lamino desky). Od roku 2004 jsou v našem výrobním programu i drobné výrobky z dubu, ořechu a mahagonu používané jako servírovací doplňky, restaurační vybavení a ostatní hotelové vybavení.
Jako poslední se v portfoliu větších (strategických) odběratelů objevila firma DOKA Praha. Stavební společnost pro kterou připravujeme velkoformátové prvky pro stavebnictví (mosty a podobně).
V naší firmě využíváme stroje jako například Dvouválcová bruska OTT EURO 95, Olepovačku SCM, Obráběcí centrum SAHOS FC, CNC obráběcí stroj RECORD 120S, Formátovací pila MEGA, Dvouválcová bruska OTT EURO 95, a další.”;