Historie

Truhlářství založil pan Zdeněk Kalášek v roce 1995  jako fyzická osoba. Ve svých začátcích se firma zaměřila na zakázkovou výrobu a montáž kuchyní a nábytku. V roce 1998 přibyla výroba pracovních desek (plátů) pro průmyslové šicí stroje. Tato výroba umožnila růst firmy a zaměstnávání dalších pracovníků. Zlepšení efektivity strojové výroby plátů a následný nárůst objednávek vedl k postupnému omezení zakázkové výroby kuchyní a nábytku.

Současnost

V roce 2004 jsme navázali úzkou spolupráci s významným zahraničním klientem, pro kterého jsme začali vyrábět drobné výrobky z dubu, amerického ořechu a mahagonu používané jako servírovací doplňky v restauracích a hotelech. Odbyt těchto produktů rychle rostl a počáteční jednotky nebo desítky kusů se rozrostly v sériovou výrobu. Truhlárna díky tomu rychle rostla, několikrát se stěhovala do větších prostor, přicházeli další zaměstnanci a rozrůstal se strojový park. Dále začalo docházet k automatizaci některých výrobních procesů. 

Výroba doplňků do hotelového průmyslu spolu s výrobou plátů pro šicí průmysl dnes tvoří hlavní pilíře celého výrobního programu. V roce 2013 jsme se přestěhovali do vlastních výrobních prostor v Pomezí, kde sídlíme dodnes. Ke konci roku 2019 u nás pracovalo více než 40 zaměstnanců.